Haber Servisi Ekonomi Garanti'nin kârı beklentilere paralel: 760.3 milyon lira
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | Radyolar | TV'ler | İletişim
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Tüm Özel Firmalar
        
                                                        

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
12 + 5 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.

Tarih & Saat


OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
ATİLLA İSKENDER Yazı Eklenmemiş. ......
ATİLLA İSKENDEREDİS ATİLLA İSKENDER EDİS
Bülent Kol Bülent  Kol
Harun Nezih Yaylı Harun Nezih  Yaylı
 Garanti'nin kârı beklentilere paralel: 760.3 milyon lira 
Garanti Bankası, yılın ilk çeyreğinde 760.3 milyon lira net kâr elde etti. Banka, 201.7 milyarlık aktif büyüklüğe ulaştı
Garanti'nin kârı beklentilere paralel: 760.3 milyon lira 
 
 
Tarih
:
30.04.2014
Güncellenme
:
30.04.2014
Kategorisi
:
Ekonomi
Okunma
:
36961
Yorum
:
0
Kaynak
:
Dünya
İSTANBUL - Garanti Bankası'nın ilk çeyrek net kârı, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 24 düşüşle 760.3 milyon lira olarak beklentilere paralel gerçekleşti. Bankanın ilk çeyrek net kârının marjlardaki düşüş ve operasyonel giderlerin etkisiyle 758 milyon liraya gerilemesi bekleniyordu.
 
Garanti Bankası, 31 Mart 2014 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Bankanın konsolide olmayan finansal tablolarına göre, 2014’ün ilk çeyreğindeki net kârı, 760 milyon 330 bin TL oldu. Garanti’nin aktif büyüklüğü 201 milyar 688 milyon 964 bin TL seviyesine ulaşırken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye 155 milyar 441 milyon 839 bin TL destek sağladı. Bankanın özkaynak kârlılığı yüzde 16,3, aktif kârlılığı ise yüzde 1,9 seviyesinde gerçekleşti.
 
Konsolide finansal tablolarına göre ise Garanti, 225 milyar 398 milyon 523 bin TL aktif büyüklüğüne ulaştı. Garanti’nin mevduat büyüklüğü 121 milyar 834 milyon 552 bin TL seviyesine ulaşırken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye 167 milyar 282 milyon 492 bin TL destek sağladı. Bankanın 2014 yılının ilk çeyereğindeki konsolide net kârı, 896 milyon 358 bin TL oldu. Özkaynak kârlılığı yüzde 18,9, aktif kârlılığı ise yüzde 2,1 seviyesinde gerçekleşti.
 
"Hayati önem arz eden projelerin finansmanında öncü rol oynamayı hedefliyoruz"
 
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Yılın ilk çeyreğinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ederek, bankacılık deneyimlerini bu doğrultuda şekillendirmeye devam ettik. Günümüzün iş dünyasında ofise bağlı kalma eğilimi azaldığı için, kurumsal internet bankacılığı şubemizi de mobil kullanıma açtık. Özellikle KOBİ’lerin, mobil hizmetlere daha fazla ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. KOBİ’lere katkıyı topluma fayda sağlayacak bir girişim olarak değerlendiriyor, onların dijital dönüşümüne en iyi şekilde destek olmaya çalışıyoruz.” dedi.
 
Garanti’nin, finanse ettiği projeler ve ekonomiye hız kesmeden sürdürdüğü destekle rakiplerinden her geçen yıl daha da fazla ayrıştığını belirten Özen, “Yılın ilk çeyreğinde, Garanti’nin düzenleyici lider banka olarak yer aldığı Seyitömer Termik Santralı özelleştirmesi, Euromoney tarafından 2013’te Avrupa’nın En İyi Enerji Projesi ödülüne layık görüldü. Seyitömer, Türkiye’de finansmanına destek verdiğimiz çok sayıdaki projeden sadece biri. Garanti, önümüzdeki yıllarda da proje ve satın alım finansmanında lider konumunu sürdürmeyi, Türkiye için hayati önem arz eden projelerin finansmanında öncü rol oynamayı hedefliyor.” dedi.


8-058.jpg

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2014 CorumRehberim.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
     

Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.

Tıkla UMUT RADYO (Çorum)


Çorum Rehberim adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
PageRank Checker

Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 1,230469 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle