Haber Servisi Firma Haberleri Beymen’in ciro hedefi 780 milyon
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | Radyolar | TV'ler | İletişim
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Tüm Özel Firmalar
        
                                                        

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
15 + 3 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.

Tarih & Saat


OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
ATİLLA İSKENDER Yazı Eklenmemiş. ......
ATİLLA İSKENDEREDİS ATİLLA İSKENDER EDİS
Bülent Kol Bülent  Kol
Harun Nezih Yaylı Harun Nezih  Yaylı
 Beymen’in ciro hedefi 780 milyon 
2013'ü 553 milyon TL ciro ile kapatan Beymen, 2014’ehızlı girdi. Yılın ilk 5 ayında yüzde 37 büyüme gösterenmarkanın yıl sonu hedefi en az 780 milyon TL’lik ciro 
 
 
Tarih
:
25.06.2014
Güncellenme
:
25.06.2014
Kategorisi
:
Firma Haberleri
Okunma
:
6629
Yorum
:
0
Kaynak
:
Dünya
İSTANBUL (DÜNYA) - Son olarak Zorlu Center ve Akasya AVM’de açtığı mağazalar ile 60 bin metrekare satış alanına ulaşan Beymen, 2014’e hızlı başladı. 2013’te elde ettiği 553 milyon TL’lik ciroyu yılın ilk 5 ayında yüzde 37 artıran şirketin 2014 hedefi 780 milyon TL’lik satış geliri elde etmek. Şirketin hedefl eri ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, mağaza ziyaretçi sayısında da yüzde 40’lık artış yakaladıklarını anlattı. Ziyaretçi sayısında ilk sırada gelen mağaza ise 10 bin metrekarelik alanı ve 304 çalışanı ile hizmet veren Beymen Zorlu Center olduğunu dile getiren Çapçı, mağazayı ilk 8 ayda aralarında Bar Raff aeli, tasarımcı Tory Burch gibi isimlerin de yer aldığı 700 bin kişinin ziyaret etiğini anlattı. Beymen’in Zorlu Center’daki mağazası 28 milyon dolar yatırım ile hayata geçmişti. İlk yıl için 150 milyon TL ciro beklenen mağaza şu aralar metrekare başına en fazla ciro elde edilen mağaza. 
Marka online satışta da önemli bir ivme yakalamış. Elif Çapçı, ciro bakımından beymen.com’un ilk 8’de yer aldığını belirterek son bir yılda 3 milyon tık aldığını ve cirosunu yüzde 126 artırdığını söyledi. Toplam cironun yüzde 5’ini oluşturan beymen.com’da hedef bu oranı yüzde 15’e çıkarmak. Beymen, dünyaca ünlü moda markalarıyla stratejik ortaklıklarına devam ediyor. Bu kapsamda, Nişantaşı ve İstinye Park’ta bulunan butiklerinin yanı sıra, Zorlu Center’da hizmete giren 7 yeni markalı butik ile birlikte (Dior, Dolce&Gabbana, Emilio Pucci, Saint Laurent, Stella Mc Cartney, Tory Burch, Valentino), toplam butik sayısı 17’ye ulaştı. Önümüzdeki aylarda Akasya Acıbadem’de açılacak IRO, Tod’s, Tory Burch butikleriyle, sene sonunda butik sayısı 20’e ulaşacak. Şirket bu 3 butik için 2 milyon euro yatırım yapacak. 2015 yılında ise marka, İstinye Park’ta Celine ve Givenchy markaları, butik konsepteriyle hizmet vermeye başlayacak. 
Beymen cirosunun yüzde 20’si yabancılardan 
Elif Çapçı, dünyanın gözde turizm merkezleri arasında yer alan İstanbul, alışveriş konusunda da bir çekim merkezi olduğunu anlattı. Bu durum, İstinye Park, Nişantaşı ve Zorlu Center Beymen mağazalarının satışlarına bire bir yansıdığını dile getiren Elif Çapçı, turistlere yapılan satışların toplam cironun yüzde 20’sini oluştururken, ithal markalı butiklerde bu rakam cironun yüzde 40’ı seviyesinde. Bu yıl yabancı kaynaklı cirolarda yüzde 60 büyüme var. Zorlu Center Raffl es Otel’in açılmasıyla, Beymen ve ithal markalı butiklerdeki yabancı turist satışlarının toplam cirodaki payının, önemli seviyede yükselmesinı bekliyoruz” diye konuştu. Beymen mağazalarında yabancların sepet ortalaması 1400 TL civarında. Milliyet olarak ise ilk sırada Azeriler gelirken onu Arap turistler ve Ruslar izliyor. 
Yeni marka Phoenix 2016’da 
Beymen, 2016’da, uzun zamandır üzerinde çalışılan ve mağazacılıkta yepyeni bir konsepti hayata geçirecek. Kod adı Phoenix olan proje Selfridges ve La Rinacente CEO’luğunu yapan Vittorio Radice ile birlikte geliştirilmiş. Çok katlı mağazacılıkta geniş kitlelere hitap eden, çağdaş ve kendini sürekli yenileyen ürün ve marka gamı ile ulaşılabilir olmayı hedefl ediklerini belirten Çapçı, markanın lansmanının 2016’da gerçekleşeceği bilgisini verdi. 
"Büyük havuzda küçük balık olmak istemiyoruz" 
Beymen’e Berlin, Miami, Milano, New York, Şangay gibi kozmopolit şehirlerden teklifl er geliyor. Önümüzdeki birkaç sezon Beymen için Türkiye’nin öncelikli pazar olacağını dile getiren Elif Çapçı, “Bu çok kolay değil. Büyük havuzda küçük balığın oynaması kolay değil. Hazır olduğumuzda buralara gideceğiz. Şimdilik kendi pazarımızdaki yüzde 40 büyüme bizim için yeterli. Yabancıları kendi ülkemizde ağırlamak istiyoruz bir süre daha” dedi.
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2014 CorumRehberim.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
     

Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.

Tıkla UMUT RADYO (Çorum)


Çorum Rehberim adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
PageRank Checker

Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 0,953125 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle