Haber Servisi Yurt'tan Yurt'tan Kuyumcular dört gözle 14 Şubat'ı bekliyor
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | Radyolar | TV'ler | İletişim
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Tüm Özel Firmalar
        
                                                        

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
10 + 4 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.

Tarih & Saat


OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
ATİLLA İSKENDER Yazı Eklenmemiş. ......
ATİLLA İSKENDEREDİS ATİLLA İSKENDER EDİS
Bülent Kol Bülent  Kol
Harun Nezih Yaylı Harun Nezih  Yaylı
 Kuyumcular dört gözle 14 Şubat'ı bekliyor 
 Kuyumculuk sektörünün yüzde 52,6'sı 14 Şubat'ta satışların artacağını düşünüyor
 
 
Tarih
:
11.02.2015
Güncellenme
:
11.02.2015
Kategorisi
:
Yurt'tan
Alt Kategorisi
:
Yurt'tan
Okunma
:
16182
Yorum
:
0
Kaynak
:
http://www.duny
İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) ile Boğaziçi Araştırma ve Yönetim Danışmanlık iş birliğiyle hazırlanan "Mücevher Sektör Endeksi"ne göre, kuyumculuk sektörünün sektörün yüzde 52,6'sı 14 Şubat'ta satışların artacağını düşünüyor. 
İKO açıklamasına göre kredi kartına taksit uygulamasının tekrar başlaması sektöre olumlu etki etti. Ocak ayında sektörün elde ettiği cironun yüzde 38,8'ini kredi kartı ile yapılan harcamalar oluştururken, en yoğun günde mağazaya giren ortalama müşteri sayısı 34 kişi oldu. Yine ocak ayında mağazaya giren müşterilerin satın alma eğilimi de yüzde 31,2 olarak gerçekleşti. 
Yarıdan çoğu 14 Şubat'tan umutlu 
İKO ile Boğaziçi Araştırma ve Yönetim Danışmanlık iş birliğiyle hazırlanan "Mücevher Sektör Endeksi"ne göre, kuyumculuk sektörünün sektörün yüzde 52,6'sı 14 Şubat'ta satışların artacağını düşünüyor. 
Araştırma sonucunda, ocak ayında set, yüzük, kolye, küpe, gerdanlık, bileklik, bilezik ve zincir için daha çok atom taşlı modeller tercih edilirken pırlantalı ürünler de ilgi gördü.
 Set, yüzük, kolye, küpe, gerdanlık, bileklik, bilezik için sarı ve beyaz renklerin ocak ayında ön plana çıkarken, ayrıca karışık renkli ürünler de tercih edilen ürünlerden oldu. 
14 ayar revaçta 
Açıklamaya göre genel olarak parlak ürünlere olan talep daha yüksek oranda iken, karışık diye tabir edilen hem mat hem parlak ürünler de ocak ayında ilgi gördü. 
Tüketici tercihlerinde tüm ürün gruplarında genellikle 14 ayar ön plana çıkarken bilezik grubunda 22 ayar ürünlerin az da olsa tüketiciler tarafından tercih edildi. Ocak ayında tüketici gruplarında en çok tercih edilen saat grubu yüzde 78,2 ile bayan saatleri olurken, tüketici gruplarında en çok tercih edilen saat çeşitleri sıralamasında ise yüzde 33,7 ile altın saatler ön plana çıktı. 
Geçen sene dibe vurdu 
Açıklamada görüşlerine yer verilen İKO Başkanı Norayr İşler, geçen yıl taksit yasağı sebebiyle Sevgililer Günü'nde büyük darbe alan kuyumculuk sektörünün bu yıldan beklentisinin yüksek olduğunu vurguladı.  
Geçen sene 14 Şubat'ta sektörün büyük darbe aldığını aktaran İşler, şu değerlendirmeyi yaptı: 
"Kredi kartı ile taksit yasağı uygulaması Sevgililer Günü'nde satışların yüzde 46 düşmesine neden oldu. Taksit yasağının kalkmasıyla sektörümüz tekrar canlanmaya başladı. Yaptığımız araştırmalarda da bunu sürekli olarak gözlemliyoruz. ÖTV, kredi kartı taksit yasağı gibi yükleri üzerinden atan kuyum sektörü 2015 yılında yükselişine devam edecek. Kuyumcuların yarısından fazlası satışlarının artacağını öngörüyor."
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2014 CorumRehberim.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
     

Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.

Tıkla UMUT RADYO (Çorum)


Çorum Rehberim adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
PageRank Checker

Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 1,234375 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle